13 Haziran 2012 Çarşamba

Ekolojik Pazarlar


Geçen akşam Okan Bayulgen’in konusu ekolojik pazarlardı. Eğer anneniz kanseri yenmişse, artık her yediğine dikkat etmek zorundaysa, satın aldığınız her sebzede size “doğal” olduğu söyleniyorsa ve içinizde bir yerlerde “kandırıldım” hissi artıyorsa, hormonlu gıdadan nefret ediyorsanız, domatesin kokusunu özlediyseniz, GDO gibi bir canavar sürekli karşınıza çıkıp duruyorsa, ağzı burnu yamulmuş, rengi değişen meyveler ve sebzeler benim gibi sizi de korkutuyorsa, ne yiyeceğinizi şaşırıyorsanız  siz de benim gibi böyle bir konuyu duyunca kulak kesilebilirsiniz.

Tüm mantığımla söylüyorum, kesinlikle destek verilmeli. Kanserin en önemli sebeplerinden biri stres, diğeri de yediklerimiz içtiklerimiz. Destek olduğumuz sürece sayılarının artacağını ve yaygınlaşacağını hatta fiyatlarının ineceğini, “herkes ekolojik alıyor, mallar elimizde kaldı aga” diyerek, hormonu basan çiftçilerin ve ziraat mühendislerinin vaz geçeceğini düşünüyorum. Şimdilik sadece Şişli, Bakırköy, Kartal, Beylikdüzü ve Samsun da. Adreslerini de veriyorum hemen.

Şişli : her Cumartesi 07.00 la 17.00 arasında. Bomonti Feriköy arasında. Kime sorsanız gösterirler. Gittim, sordum, buldum oradan biliyorum.

Bakırköy : her Cuma 10.00 la 20.00 arasında. Airport Avm’nin yan ve arka açık otopark alanında, Kültür Üniversitesi’nin hemen yanında.

Kartal : her Pazar 08.00 la 18.00 arasında. Haydarpaşa Garından, Kartal İstasyonunda inersin ya, hah işte tam istasyonun orda.

Beylikdüzü : her Cumartesi 10.00 la 18.00 arasında. Enver Atakan Caddesinden doooğru ilerleyip, Atatürk Bulvarını geçiyorsunuz. Oralarda tekrar sorun.

PS: Bir de ne olur Greenpeace’e destek olun, yolda sizi 40 saat oyalamaları bir tarafa, bir çok GDO lu ürün onlar sayesinde Türkiye ye geçiş yapamadı. Şimdi tekrar, başka ürünlerin geçmemesi için çalışıyorlar. Yollarda oyalanmak istemiyorsanız, internetten topladıkları imzalara destek olabilirsiniz. Sadece 3 dk nızı alır. http://www.yemezler.org/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder